czwartek, 15 września 2022

12 urodziny :)

Wrzesień, to tradycyjnie urodziny naszego wyzwania i dobry moment na podsumowanie kolejnego wspólnie spędzonego czasu.


Dla przypomnienia - oficjalny start miał miejsce 28 sierpnia 2010 r. Pierwszą recenzję - "Do latarni morskiej"" V. Woolf zamieściła Ultramaryna 5 września. 

Ostatnie takie "prawdziwe" podsumowanie miało miejsce w 2016 roku, dziś więc podsumuję kolejne sześć lat. W tym czasie aktywny udział wzięło 8 uczestniczek pisząc recenzje 69 książek!, co po 12 latach daje wynik 683 opisanych pozycji!

Najwięcej recenzji, 31, zamieściła w tym czasie stając na najwyższym stopniu podium - Beata - Montgomerry (w sumie na koncie 35) - bardzo Ci dziękuję, to piękny wynik!

Drugie miejsce utrzymała nasza Królowa Klasyki Wszechczasów - Guciamal (20 recenzji, w sumie 152!).  Ostatnia na "pudle" jest Natanna (8 recenzji, w sumie 35).
 
Dalsze miejsca - z liczbą 2 recenzji mamy dwie uczestniczki: Aleksandra (51) i Trobairitz XII (6). Honorowo po 1 recenzji napisały Agata Adelajda (17)Izabell C (1) oraz moja skromna osoba (6).

Bardzo Wam wszystkim dziękuję i, jak zwykle, proszę o więcej!


Na koniec statystyki (dla całego okresu istnienia) - wyświetlono 'nas' ponad 677 000 razy. 

Pięć najpopularniejszych recenzji (też z całego okresu) to niezmiennie od ubiegłego roku:
1. Kobieta trzydziestoletnia H. Balzac - autor Guciamal - ponad 107 tys. wyświetleń 
2. Agnes Grey A. Bronte - autor Motherless - ponad 105 tys. wyświetleń
3. Angielska klasyka (Duma i uprzedzenie J. Austen) - autor Kasiek - ponad 4 tys. wyświetleń
4. Dewajtis Maria Rodziewiczówna - autor Alicja2010 - ok. 2,2 tys. wyświetleń
5. Portret Doriana Graya O. Wilde - autor Aleksandra - ok. 2,1 wyświetleń


Bardzo, bardzo dziękuję Wam za to, że po kilku latach 'posuchy' co jakiś czas pojawiają się tutaj ciekawe wpisy! Tym bardziej, że jak już kiedyś pisałam, wydawnictwa zauważyły, że klasyka cieszy się coraz większą popularnością i 'zalewają' nas więc pięknymi wydaniami wznowień, nowymi wersjami tłumaczeń (czasem kontrowersyjnych!), a także pozycjami, których u nas jeszcze nie było!

1 komentarz:

  1. Od lat obiecuję sobie, że będę czytać więcej klasyki, co przy 152 recenzjach (nie wierzę, że tyle spłodziłam, ale chyba liczby nie kłamią) brzmi może dziwnie, ale bardzo lubię klasykę, rzadziej się na niej zawodzę. Gratuluję Montgomery wyniku i proszę o kolejne recenzje, będziemy się wzajemnie dopingować.

    OdpowiedzUsuń