wtorek, 20 marca 2012

Jack London MALEŃKA PANI WIELKIEGO DOMU


Jack London pisał swoje książki dla chłopców. Taką naukę wyniosłam ze szkoły podstawowej, kiedy to w jednym czasie my, dziewczynki, poznawałyśmy „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, zaś chłopcy równolegle z nami czytali (przynajmniej w przekonaniu nauczycielki) powieść amerykańskiego pisarza, „Biały kieł”. Historia psa czy nawet wilka nie mogła się równać z tajemnicami angielskiego domostwa, więc ani przez chwilę nie czułam się pokrzywdzona owym niepraktykowanym nigdy wcześniej zjawiskiem podziału lektur. Zaś w mojej biblioteczce nie było od tej pory miejsca na książki Jacka Londona – wszak nie jestem chłopcem.

Tym większe było zdumienie, gdy sięgając po moją pierwszą powieść tego autora, „Maleńką Panią Wielkiego Domu”, trafiłam w historię o miłosnym trójkącie rozgrywającą się na tle rozgrzanej słońcem kalifornijskiej hacjendy. Miłość namiętna kontra przywiązanie i oddanie. Wielkie uczucia w świecie wielkich wyzwań i osobowości. U Jacka Londona miłość wymaga prawdziwej siły charakteru – jak każdy wielki wyczyn godny uwagi.Pełny tekst na blogu ZACZYTANA - zapraszam :)

5 komentarzy:

 1. hmmm...wydaję się być fajne , w wolnym czasie postaram udać się do biblioteki ;)
  Obserwujemy ? Napewno się odwdzięcze ;**

  http://dont--stop--believin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie znałem tego pisarza od tej strony...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytalam, a jestem ciekawa, na pewno wezme, jak znajde w bibliotece :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytajcie lepiej Martina Edena... To jedna z piękniejszych książek jaką czytałam. Polecam również książkę Irwinga Stone'a "Jack London. Żeglarz na koniu" Życie Londona było ciekawsze od jego książek...

  OdpowiedzUsuń
 5. zarówno książkę "Martin Eden" jak i "Maleńka Pani Wielkiego domu" bardzo polecam

  OdpowiedzUsuń