niedziela, 4 września 2011

Pierwsze podsumowanie - rok za nami!

Tak, tak, kochani - czas leci i pierwszy rok wyzwania już za nami.

Oficjalny start miał miejsce 28 sierpnia 2010 r. , a pierwsza recenzja - "Do latarni morskiej"" V. Woolf autorstwa Ultramaryny - ukazała się 5 września.

W wyzwaniu udział bierze 55 uczestników, do tej pory recenzje umieściło 29 osób.
Najwięcej, bo aż 37 (!) recenzji zamieściła Guciamal, która dołączyła do nas dużo później, ale jak widać wdarła się przebojem :)))
Kolejne miejsca na podium to Iza (19 recenzji) i Bsmietanka (16 recenzji). A dalej mamy Joannę (10), Ktryę (9), Montgomerry (8), Maioofkę (6), trzy osoby z 4 recenzjami: Anek7, Paideię i Ultramarynę, po 3 recenzje napisały: Bujaczek, Maniaczytania, Mrsantares, Nutta, pani Katarzyna i Zaczytana-w-chmurach, po 2 recenzje na koncie mają: Balbina64, Caitri, Dragomiroff i Katarzyna, a po 1 - Agata Adelajda (która dołączyła w ubiegłym tygodniu), Dominika Anna, Futbolowa, Makneta, Prowincjonalna nauczycielka, Vampire_Slayer, Visell, Wiolinka i Zosik.
Bardzo Wam wszystkim dziękuję i proszę o więcej!

A teraz jeśli chodzi o same recenzje - napisaliśmy ich w sumie 152, dotyczyły one 69 autorów. Najpopularniejszym z nich jest Józef Ignacy Kraszewski (13 recenzji), tuż za nim Jane Austen (11) i William Szekspir (9). Dalej jest Honoriusz Balzac (7), Lew Tołstoj (6), Aleksander Dumas ojciec (5), Aleksander Dumas syn (4) i Jerome K. Jerome (4).

Cztery recenzje Aleksandra Dumasa syna sprawiły, że najpopularniejszą książką była "Dama kameliowa".

Jeśli chodzi o statystyki, to całego bloga wyświetlono 20 668 razy, co daje średnią ok. 50 wejść dziennie. A teraz mała niespodzianka - stroną, z której mamy najwięcej wejść - 181 - jest blog Groszki i róże.

Trzy najpopularniejsze recenzje (w pierwszej piątce najpopularniejszych postów są jeszcze Zasady wyzwania i Lista lektur) to:
1. Nędznicy W. Hugo - autor Guciamal - 187 wyświetleń
2. Tajfun i inne opowiadania J. Conrad - autor Ktrya - 156 wyświetleń
3. Kobieta trzydziestoletnia H. Balzac - autor Guciamal - 111 wyświetleń

Napiszcie, co o tym sądzicie? Spodziewaliście się takich wyników? Ja, szczerze mówiąc, aż takiej popularności klasyki zupełnie nie oczekiwałam - jest mi więc niezmiernie miło!


Na koniec jeszcze raz Wam dziękuję za ten piękny rok! I mam nadzieję i apetyt na więcej!
To jak - bijemy rekord? :)))

6 komentarzy:

 1. Pewnie, że bijemy rekord! :D
  I oby kolejne lata były coraz lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czapkuję przed wyzwaniem. Klasyce należy się miejsce szczególne. Czasem niby znamy, ale po recenzji hop! - do biblioteki. I tak trzymać. Pozdrawiam wszystkich uczestników.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Maniaczytania- ja chciałam podziękować Tobie, że mnie niejako "siłą" wciągnęłaś do wyzwania. pamiętam, jak się opierałam, ja nie chciałam, jak wzbraniałam. Że nie chcę się wiązać, że zbyt poważnie to potraktuję... Teraz przyznaję, że dzięki Tobie i wyzwaniu odnalazłam lekturę, która sprawia mi niekłamaną przyjemność. Mam nadzieję, że wyzwanie będzie trwało jeszcze bardzo, bardzo długo, bo wciąż mam niedosyt przeczytanych książek. Bardzo się też cieszę, że tyle osób chciało czytać o Nędznikach, bo to jedna z moich ulubionych lektur. A Florentynie (która układa piękne kwiatowe kompozycje)-autorce bloogu groszki i róże bardzo dziękujemy za obecność.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dzieki temu wyzwaniu wróciłam do klasyki (pierwszy raz od czasów liceum), więc choć mogłoby się wydawać, że traktuje je po macoszemu wklejając recenzje ksiązek z lat 30stych, to było to chyba... wyzwanie, które zmieniło moje życie (czytelnicze:)).

  OdpowiedzUsuń
 5. Strona jest bardzo fajna. Życzę wytrwałości i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne podsumowanie, oby więcej klasyki w recenzjach:)pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń