środa, 18 września 2013

Mój wstęp i powitanie - Anna Gut/natanna/.    Witam ciepło i serdecznie wszystkie osoby współprowadzące ten blog. Miło mi, że znalazłam się w gronie kochających czytać klasykę.
Moje czytanie w ogóle zaczęło się mnóstwo lat temu, gdyż na początku drugiej połowy ubiegłego stulecia.
Czytanie literatury klasycznej zaczęłam w liceum, a może już w siódmej klasie szkoły podstawowej  / byłam ostatnim rocznikiem kończącym szkołę podstawową na klasie siódmej / i czytam ją nie przerwanie do dzisiaj. Nie jestem w stanie zliczyć książek, które przeczytałam ani przypomnieć sobie ich tytułów. Odkąd zaczęłam prowadzić blog pisarze i  tytuły zaczynają  wychylać się z mroków niepamięci. I wówczas przypominam sobie : to czytałam, tego pisarza przecież już znam tylko nie wszystkie jego książki i cieszę się za równo tymi przeczytanymi jak i tym ile jeszcze mnie czeka czytania. Oczywiście to dotyczy klasyki.
Z zaprezentowanej listy znam i czytałam oczywiście bardzo dużo autorów i ich powieści, nie będę ich tu wymieniać, gdyż byłaby to spora lista.
     Blog prowadzę od półtora roku i na nim już umieściłam kilka pozycji z klasyki, które i tu zamieszczę.
A moje plany to powroty do czytanych pozycji i czytanie tych klasyków, których mało znam lub nie znam .
Obecnie czytam książki Archibalda J. Cronina, ale myślę o Steinbecku o naszym Żeromskim i o Tołstoju i tak dalej i tak dalej.      

2 komentarze: